PAYLAŞ

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Galaxy S8 özellikleri ve telefon hakkındaki ilk bilgiler.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Samsung, büyük umutlarla satışa sunduğu Galaxy Note 7 ile belki de firma tarihinin en büyük fiyaskosunu yaşamıştı.

Galaxy Note 7 modellerinin şarj esnasında ya da durup dururken patlaması bir anda teknoloji dünyasının gündemine oturmuş ve kullanıcılardan büyük tepki görmüştü.

Birçok havayolu şirketinin bile Note 7’yi uçaklarına kabul etmemesiyle büyüyen sorun Samsung’a hayli pahalıya mal olmuştu.

Kısa süre önce tüm Note 7’leri geri çağırma kararı alan Güney Koreli firma, üretim bandındaki telefonları da satışa sunmadan rafa kaldırmıştı.

Samsung’un Note 7 ile ortaya çıkan bu zararı, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8’i biraz daha erken satışa sunarak telafi etmeyi planladığı ortaya çıktı.

galaxy-s8-1

Samsung’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Galaxy S8 modelinin önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan MWC 2017’de görücüye çıkarılması planlanıyor. Bunun için Galaxy S8 testleri ise çoktan başlamış durumda. Testlerin başlamasıyla Galaxy S8 özellikleri de yavaş yavaş sızdırılmaya başlandı.

Galaxy S8 Özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisinin hangi yonga setini kullanacağı tam olarak bilinmese de, genel kanı, Güney Koreli firmanın kendi çiplerini kullanacağı yönünde.

Galaxy S8 özellikleri arasında en çok dikkat çeken detay ise Samsung’un yeni amiral gemisi modelinde çift kamera kullanacak olması. İddialara göre bu kameralardan birisi 12MP iken diğeri ise 13MP olacak. 5.1 inçlik QHD ekran ile gelmesi beklenen Galaxy S8’in iris tarayıcı gibi fonksiyonel özelliklere sahip olacağı da ortaya çıkan söylentiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK