PAYLAŞ

Samsung’un önümüzdeki dönemde tanıtmayı planladığı Galaxy S8 hakkında bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Galaxy S8 Stick PC olarak çalışabilecek! İşte detaylar.

Note 7 ile büyük bir hayal kırıklığı yaratan Samsung, önümüzdeki dönemde tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8’e odaklanmış durumda.

CES’i es geçerek MWC 2017’de tanıtılması beklenilen Galaxy S8 özellikleri hakkında hergün yeni bir söylentiyle karşılaşıyoruz. Peki gerçekte Galaxy S8 vaat edildiği kadar kusursuz bir telefon olabilecek mi?

Bu sorunun cevabı şimdilik bilinmese de, Galaxy S8 özellikleri hakkında ortaya atılan söylentilerin hayli dikkat çekici olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galaxy S8, Masaüstü PC’ye Dönüşecek

Galaxy S8 hakkında ortaya atılan son söylenti ise cihazın Microsoft Continuum benzeri bir işlevselliğe sahip olacağı yönünde. Bilindiği üzere Continuum, bir monitör, klavye ve fareye bağlandığında telefonunuzu PC’ye dönüştüren son derece işlevsel bir Windows 10 özelliği.

Eğer bu özellik Galaxy S8’e gelirse, cihazımızı PC olarak da kullanabileceğiz. Bu işlemi gerçekleştirmek için tek ihtiyacımız olansa, kablosuz bağlantı desteğine sahip klavye, mouse ikilisiyle, monitör olarak kullanabileceğimiz bir ekran.

Galaxy S8’i, işlevsel bir stick PC’ye çevirecek olan bu özelliğin, kesin olarak gelip gelmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat Samsung’un Continuum’a olan hayranlığı da aşikar. Yine de bekleyip göreceğiz. Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa, Samsung’un son derece sağlam bir amiral gemisi modeli ile sahalara geri döneceğini söylemek, sanırım pek de yanlış olmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK