PAYLAŞ

29 Mart’ta tanıtılacak olan Galaxy S8, tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa sunulacak. Peki Galaxy S8 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Samsung, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8’i 29 Mart’ta organize edeceği özel bir etkinlikle dünyaya tanıtacak. Son dönemlerin en pahalı cihazlarından biri olması beklenen Galaxy S8, ülkemizde de dünya ile aynı anda satışa sunulacak. Peki Galaxy S8 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Açıkçası bu konu hakkında konuşmak için henüz erken diyebiliriz. Fakat yine de basit bir hesaplama yöntemiyle Galaxy S8 Türkiye fiyatını tahmin etmek çok da zor olmayacaktır. Zira bu az sonra belirteceğimiz fiyat, cihazın fiyatıyla büyük oranda yakınlık gösterir.

Şimdi gelelim Galaxy S8’in fiyatını bulmaya. Şu ana kadar ortaya çıkan söylentilerde cihazın fiyatının 800 Euro’dan aşağı olmayacağı belirtilmişti. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Huawei P10’un bile 650 Euro’luk fiyata sahip olduğunu düşündüğümüzde, bu fiyat Galaxy S8 için gayet makul görünüyor.

Ayrıca, Samsung tarafından gerçekleştirdiği sızıntıların doğruluğu ile tanınan Evan Blass’ta Galaxy S8 fiyatını minumum olarak 800 Euro olarak lanse etmişti.

Galaxy S8 Türkiye Fiyatı 4000 TL’yi Geçer!

Peki Galaxy S8 fiyatı 800 Euro olursa, Türkiye fiyatı ne kadar olur. Bakın normal bir hesaplama. Şu anda ülkemizdeki Euro kuru ortalama olarak 4TL civarlarında dolaşıyor. Samsung kuru düşük fiyattan sabitlemediği sürece Galaxy S8 fiyatı vergiler hariç 3200 TL olacaktır. İşin içine ÖTV, KDV’yi dahil ettiğimizde bu fiyat 4000 – 4200 TL arasında bir fiyata yükselecektir.

Şimdi gelelim asıl soruya. Samsung Galaxy S8, asgari ücretin 1400 TL olduğu bir ülkede 4200 TL’den satışa sunulursa ne kadar satabilir? Hadi iPhone’u alanlar, iPhone diye alıyorlar. Onu anladık. Adam açta kalsam iPhone kullanacağım diyor. Peki ya Samsung? Bakalım Güney Koreli teknoloji devi bu konu hakkında herhangi bir girişimde bulunup, Türkiye’deki Euro kurunu düşük bir fiyattan sabitleme yoluna yönelecek mi?

BİR CEVAP BIRAK