PAYLAŞ

İOS’tan Android’e geçmek artık çok kolay bir hale geldi. İşte detaylar. İşte iOS’ten Android’e geçmenin yolu.

GoogleiOS’tan Android’e geçişi kolaylaştıran bir adım attı. Google, Drive’ın iOS versiyonu için bir güncelleme getirdi. iOS sistemindeki kullanıcılar, pek çok verisini, fotoğrafını, kontaklarını iOS üzerinde sakladıklarından, Android telefona geçtiklerinde, eski verilerine ulaşmakta sorun yaşıyorlardı.

iOS üzerinde Google Drive uygulamasını kuranlar, bundan böyle tek tıklamayla iOS cihazı üzerindeki tüm verisini Google Drive üzerine aktarabilecekler. iPhone kullanıcılarının tek yapması gereken şey, Google Drive uygulamasının ayarlar menüsünden Backup işlemini başlatmaları.

Tüm bu veri yedekleme işlemi çok uzun sürüdüğü ve bu işlem sırasında telefonun açık kalması gerektiği için, Google telefonun prize takılmasını ve WiFi üzerinden bağlantı kurulmasını da tavsiye ediyor.

İşlem tamamlandıktan sonra yapmanız gereken tek şey, FaceTime ve iMessage’i iPhone’unuzdan kapatmak. Android telefona geçen kullanıcılar, Google Drive’ın kayıtlı olduğu Gmail hesabını telefonlarına kurduklarında, Google Drive üzerinden tüm verilerini telefonlarına geri yükleyebilirler.

BİR CEVAP BIRAK