PAYLAŞ

Google insanların girecek temiz tuvalet bulamaması sorununu ele almaya karar verdi. İşte Google’ın temiz tuvalet bulma uygulaması.

Dışarı çıktığımızda pek çoğumuz temiz tuvalet bulabilme adına sıkıntı yaşayabiliyoruz. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız, bu durum sizin için daha büyük bir sorun haline gelebilir.

Google bu tarz kalabalık şehirler için insanların temiz tuvalet bulmalarına yardımcı olacak yeni bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu projenin hayata geçirileceği ilk nokta ise Delhi yani Hindistan.

google-logo-hiz

 

İnsanların %75’i Sokaklara Dışkılıyor!

Hindistan’da kalabalık nüfus ve temiz tuvaletlerin son derece nadir olmasından ötürü insanlar genellikle tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda karşılıyorlar. (Dışarıda derken, bildiğiniz sokağın ortasına dışkılıyorlar)

Bu durumdan duyulan rahatsızlık Google’ın da dikkatini çekti. Google’ın temiz tuvalet uygulaması, AVM’ler, benzin istasyonları ya da ibadethane gibi yerleri kapsayacak. Buralarda bulunan temiz tuvaletler kullanıcılar tarafından Google’ın veri tabanına yüklenecek. Google bunları doğruladıktan sonra uygulamaya dahil edecek.

Google temiz tuvalet uygulaması hususunda Delhi halkına güvendiğini açıkladı. Bu uygulama sayesinde Delhi halkı da dışarıda dışkılamak yerine temiz tuvaletleri elleriyle koymuş gibi bulabilecekler.

Eğer Google’ın bu uygulaması Delhi’de başarılı olursa, ileride farklı şehirlerde de görmemiz mümkün olacak

BİR CEVAP BIRAK