PAYLAŞ

Haftanın en iyi cosplayleri köşemizde yine birbirinden iddialı cosplay çalışmaları sizleri bekliyor. İşte bu haftanın en iyi cosplayleri!

Yaklaşık iki hafta önce startını verdiğimiz haftanın en iyi cosplayleri yazı dizimiz kaldığı yerden devam ediyor. Yine bu hafta için de birbirinden başarılı cosplay çalışmalarını sizler için bir araya getirdik.

Bildiğiniz üzere özellikle oyun ve eğlence fuarlarında cosplay çalışmaları adeta tavan yapıyor. Elbette bunun başlıca nedeni düzenlenen yarışmalar. Ülkemizde de son yıllarda cosplay çalışmaları üzerine önemli işler yapılıyor. Zira geçtiğimiz sene düzenlenen GIST bunun en başarılı örneği.

GIST 2016’da gerçekleştirilen cosplay yarışmasına 200’ün üzerinde katılımcı başvurmuştu. Üstelik bu katılımcıların birçoğu bu işi profesyonel anlamda yapmaya hazır kalitedeydiler.

Tabi ki yurt dışında, özellikle de doğuda cosplay kültürü biraz daha farklı. Örneğin Japonya’da cosplay kültürü anime karakterleri üzerine şekillenmiş durumda. Dahası, cosplay çalışmalarının büyük bir çoğunluğu da bayanlara ait. Batı da ise durum biraz daha farklı. Cosplayin odak noktası oyunlar ve genel kitle de erkekler üzerine yoğunlaşmış.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu haftanın en iyi cosplayleri ile başbaşa bırakalım.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haftanın en iyi cosplayleri 2 için tıklayın

cosplay-8

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK