PAYLAŞ

Apple’ın iPhone’dan önceki en popüler ürünü olan iPod yeniden sahnede. İşte sıfır kutusunda iPod fiyatı ve detaylar!

Eski Apple ürünlerinin gün geçtikçe daha da değerlendiğini söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira kapalı kutu bir iPhone 7 şu anda eBay’de 600 dolara satılırken, kapalı kutu iPhone 3 fiyatı ise 3000 doları aşıyor.

Hatta biraz daha geçmişe gidersek, kapalı kutu 1. nesil iPod’ların 22.000 dolara satıldığına da şahit olduğumuzu belirtebiliriz.

Bu seferki eBay ilanı ise biraz uçuk kaçmış. Zira elinde kapalı kutu 1. nesil iPod bulunan bir kullanıcı, bu iPod’u tam 200.000 dolardan satışa sunmuş.

Birinci nesil iPod özellikleri ile çağına damga vurmuş olsa da, günümüzde pek bir numarasının olduğu söylenemez. Zira 2 inçlik siyah beyaz ekran, 10 saat şarj süresi ve 5GB dahili depolama alanı günümüzdeki iPod tarzı cihazların bile çok gerisinde kalıyor.

Lakin söz konusu Apple olunca, bazı özelliklerin de bir anlamı kalmıyor. Zira bu iPod’u alan kişi belki de paketini hiç açmayacak. Dahası içerisinde iPod olmasa bile bundan haberi olmayacak.

Sonuç olarak bu iPod’a 200.000 dolar veren çıkar mı bilinmez. Lakin yakın geçmişimizde bir iPod için 22.000 dolar verildiği de inkar edilemez bir gerçek. Ne diyelim, hakkımızda hayırlısı.

BİR CEVAP BIRAK