PAYLAŞ

Tayvanlı teknoloji devi HTC’nin yeni amiral gemisi modeli göründü. İşte HTC 11 özellikleri ve tasarımı hakkındaki ilk detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden HTC, bir yandan Google Pixel üzerinde çalışırken, diğer yandan ise yeni amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz haftalarda HTC Bolt isimli modelini satışa sunan Tayvanlı teknoloji devi, hedeflediği satış rakamlarının hayli aşağısında kalmıştı. Bu durumdaki en büyük etken ise HTC Bolt modelinin kullandığı Snapdragon 810 yonga seti ve 600 dolarlık fiyat etiketiydi.

Bolt ile istediğini alamayan HTC, yeni amiral gemisi modeli için şimdiden kolları sıvadı. HTC 11 ismi ile tanıtılması beklenen yeni model hakkında ilk detaylar da sızdırıldı.

HTC 11 özellikleri ile ilgili sızdırılan bilgiler arasında gerçekten çok önemli detaylar bulunuyor.

HTC 11 teknik özelliklerine geçmeden önce telefonunun tasarımından biraz bahsedelim. HTC 11’in çerçeve oranını en aza indirgeyerek, ön panelin tamamının ekrandan oluşacağı belirtiliyor. Zira şu aralar gelişim aşamasındaki tüm amiral gemisi modelleri için bu iddia söylem halinde diyebiliriz.

HTC 11 özellikleri için ortaya atılan iddialar ise şu şekilde.

HTC 11 Özellikleri ile 1 Adım Önde

Qualcomm’un hali hazırda gelişim aşamasında bulunan yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835’i kullanacağı belirtilen HTC 11’de tam 8GB RAM bulunacak. GPU tarafında Adreno 540 ile desteklenecek olan HTC 11’in dahili depolama alanı ise 256GB olacak.

12MP’lik iki ana kameraya, ön tarafta 8 MP’lik selfie kamerası eşlik edecek. Quick Charge 4.0 desteği ile gelecek olan telefonun bataryası ise 3700mAh olacak.

HTC 11 özellikleri ile olduğu kadar fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Zira HTC 11 fiyat etiketi için 691 dolar gibi bir rakamdan bahsediliyor. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK