PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan HTC yakasını zarardan kurtaramıyor. Firmanın yeni akıllı telefonu HTC Bolt satışları da pek iyi gitmiyor.

HTC One M8 modeli ile güzel bir çıkış yakalayan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, One M9 modeliyle büyük bir çöküş yaşamıştı. HTC One M9 modelinde kullanılan Snapdragon 810 yonga setinin aşırı ısınma sorunları, bu telefonun satış rakamlarını aşağı çekmekle kalmamış, HTC firmasını da büyük zarara uğratmıştı.

HTC One M9 satışları beklenenin çok altında kalınca, HTC elinde kalan Snapdragon 810 yonga setlerini kullanmanın farklı bir yolunu buldu.

Stoktaki Snapdragon 810’lar HTC Bolt’ta Kullanıldı

Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan HTC Bolt isimli modelinde Snapdragon 810 yonga setinden yararlanan Tayvanlı üretici yürüttüğü başarılı satış kampanyasına rağmen yine sınıfta kaldı.

HTC Bolt özellikleri baz alındığında (Snapdragon 810 yonga setini göz ardı edersek) amiral gemisi sınıfına hitap eden bir cihazdı. Fakat HTC Bolt fiyat etiketinin 600 dolar olması, satışları olumsuz etkiledi.

HTC Bolt fiyatının yüksek olması ve kusurlu Snapdragon 810 işlemcilerin kullanılması, Tayvanlı üreticiyi bir kez daha zor durumda bıraktı.

HTC Bolt ile akıllı telefondaki pazar payını arttırmak isteyen HTC, hala eksilerden kurtulabilmiş değil.

Ünlü analistler de HTC’nin önümüzdeki günlerde zarar etmeye devam edeceğini ön görüyor. Zira Snapdragon 810 kullanan bir akıllı telefonun 600 dolar gibi bir meblağa satılması çok da cazip görünmüyor.

BİR CEVAP BIRAK