PAYLAŞ

HTC’nin uygun fiyatlı yeni telefonu One X10’un görselleri sızdırıldı. İşte HTC One X10 özellikleri ve telefon hakkındaki diğer detaylar.

One M8 modeliyle müthiş bir çıkış yakalayan Tayvanlı akıllı telefon geliştiricisi HTC sonrasında ise büyük bir çöküşün içerisinde girmişti. One M9’da patlak veren ısınma sorunlarından sonra firma bir daha o eski başarılı günlerine dönemedi.

Bu durumun temel nedenlerinden birisi de HTC’nin yüksek fiyat politikasında ısrarcı davranmasıydı. Piyasadaki rakiplerine nazaran, telefonlarını hep daha pahalı fiyatlardan satışa sunan HTC, sonunda bu ısrarından vaz geçmiş gibi görünüyor. Zira Tayvanlı üreticinin yeni modeli HTC One X9 özellikleri ile orta segmente yakın bir çizgide dururken, fiyatıyla giriş sekmentine göz kırmıyor.

Dilerseniz ilk olarak HTC One X9 özellikleri ile ilgili birkaç hatırlatmada bulunalım. HTC One X9 gücünü MTK tarafından üretilen Mediatek Helio P10 yonga setinden alıyor. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanının bulunduğu telefonun ekranı ise 5.5 inç. 16.3 MP2’lik ana kamera’nın bulunduğu telefonun en etkileyici yönü ise fiyatı.

HTC One X10 fiyatı için 174 dolar gibi bir rakam telaffuz ediliyor. Eğer HTC bu telefonu gerçekten bahsi geçen fiyattan satışa sunarsa, giriş-orta segment pazarında güzel işler yapabilir.

BİR CEVAP BIRAK