PAYLAŞ

Çin’in en önemli akıllı telefon geliştiricisi konumunda bulunan Huawei, güncel amiral gemisi modeli Huawei P9’un satış rakamlarını açıkladı.

Akıllı telefon pazarının, son yıllardaki yükselen değeri Huawei, yoluna soluksuz bir şekilde devam ediyor. Çinli firma, ülkesindeki kullanıcılardan da aldığı destekle global pazarda güzel işler yapıyor.

Türkiye pazarında da faaliyet gösteren Huawei, kendi ürettiği yonga setini kullandığı akıllı telefonlarıyla geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Diğer Çinli firmalara nazaran daha üst seviye bir fiyat segmentine sahip olan Huawei, bu olumsuzluğa rağmen pastadaki payını gün geçtikte arttırıyor.

huawei-p9-tr1

Huawei P9 Satışları Artarak Devam Ediyor

Geçtiğimiz gün bu anlamda bir etkinlik düzenleyen firma, güncel amiral gemisi modeli Huawei P9 satışları hakkında da bilgi verdi. En son 3 ay önce Huawei P9 modelinin 6 milyon sattığını açıklayan firma yetkilileri, an itibariyle bu rakamın 9 milyonu geçtiğini belirtti.

Bu sayı Apple ya da Samsung’un amiral gemisi modelleriyle karşılaştırıldığında belki düşük gelebilir. Fakat pazardaki diğer firmalarla karşılaştırdığımızda Huawei’nin açık ara önde olduğunu söylemek mümkün. Bakalım Huawei aynı satış başarısına önümüzdeki MWC’de tanıtılması beklenilen yeni amiral gemisi modeliyle de ulaşabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK