PAYLAŞ

Instagram durduruldu hatası mı alıyorsunuz? İşte Instagram durduruldu hatasının çözümü.

Malum artık sosyal medya insanlar için ekmek, su gibi birşey oldu. Zira öyle insanlar var ki, bir kaç saat Facebook‘a, Instagram‘a girmediği zaman eli ayağı titremeye başlıyor.

Son zamanlarda bazı Instagram kullanıcıları, “Instagram durduruldu” şeklinde bir hata almaya başladıklarını belirttiler. Bizler de bu hatanın çözümü için ufak bir rehber hazırlamaya karar verdik. 

Instagram durduruldu hatasının birden çok çözüm yolu var. Sizlere bu çözüm yollarını sırasıyla anlatacağız.

1-) Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin oradan uygulamalara basın ve Instagram’ı bulun. Tıkladığınız zaman uygulama bilgileri açılacaktır ve burada yapmanız gereken tek şey önbelleği temizle butonuna basmanız. Bu şekilde Instagram durduruldu hatasından kurtulmuş olursunuz.

2-) Instagram uygulamasını güncelleyin. Instagram durduruldu hatası vermesinin sebebi Instagramın eski sürümünü kullandığınız için olabilir. Instagram uygulamasını market( App Store veya Google Play) üzerinden güncelleyin. Eğer internet üzerinden indirdiğiniz bir APK ile Instagram kurduysanız onu tamamen kaldırıp, market üzerinden yeniden yükleyin.

3-) Arka planda çalışan uygulamalar yüzünden de Instagram durduruldu hatası ile karşılaşabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalar fazla olursa Ram yetersiz kalır bu durumun sonucunda Instagram çalışmayı durdurur. Bu durumda yapmanız gereken arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve ardından telefonunuzu 3. Parti bir yazılım  ile temizlemek.

4-) Instagram uygulamasını telefonunuzdan silin(Hesap veya verileriniz kaybolmayacak) ve telefonunuzu yeniden başlatın. Instagram’ı market üzerinden indirin. Hesap bilgilerinizi girerek açın.

BİR CEVAP BIRAK