PAYLAŞ

Şu aralar neredeyse Facebook’tan bile popüler olan Instagram’da şifre çalma olayları kol geziyor. Peki Instagram şifresi nasıl kırılır, nasıl çalınır? İşte Instagram şifre kırma 2017 detayları.

Facebook’un 50 yaş üzeri kitle tarafından ele geçirilmesi sonucu gençler ağırlıklı olarak Instagram’a yönelmiş durumdalar. Gençlerin Instagram’a olan bu ilgisi, bazı grupların da dikkatini çekmiş durumda.

Hergün birçok kişinin Instagram hesabı çalınmakta, şifresi değiştirilmekte ve karşılığında belirli ücretler talep edilmekte. Peki Instagram hesap çalma ya da Instagram şifre kırma olayı nasıl gerçekleşiyor?

Aslında bu durum son derece basit. Hatta buna Instagram şifre kırma demek bile doğru olmaz. Çünkü hesabımızı çaldığını iddia ettiğimiz kişilere aslında biz şifremizi kendi elimizle veriyoruz. Nasıl mı?

Özellikler Google Play’de Instagram ile bağlantılı yüzlerce uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların bazıları takipçi kazandırma vaadi ile kullanıcılardan şifre ve parolasını girmesini talep ediyor. Girilen bilgiler karşı tarafın sunucusuna aktarılıyor. Eğer karşı taraftaki kişi hesabınızı çalınmaya layık görürse, şifrenizi değiştirip sizden para talep ediyor.

Google bu tarz olaylara bulaşan bazı uygulamaları tespit edip bunları yayından kaldırdığını açıkladı. Bu uygulamalar ise şunlar;

Insta Takipçi Kazan
Takipçi Keyfi
Free Takipçi
FollowInsta
Instalker

Eğer bu programlardan herhangi birisi telefonunuzda kuruluysa hemen kaldırmanızı tavsiye ederiz. Dahası bu uygulamaların geliştiricisi olan TuriGram, Asosyetikbiri, Rollyan Barbosa ve 1sosyal tarafından yayınlanan diğer uygulamalardan da uzak durmanız gerekiyor. Bu uygulamaları geliştirenlerin amaçları belli. Sizin Instagram şifrenizi kırmak, Instagram hesabınızı çalmak. O yüzden uzak durun.

Instagram Hesap Çalma 2017

Aslında bu yolla Instagram hesap çalma olayının da ne kadar basit olduğunu görüyoruz. Tek yapmanız gereken ufak bir uygulama tasarlayarak bunu Instagram şifresini kırmak istediğiniz kişiye yükletmek. Zira hali hazırda bu tarz uygulamalar da mevcut.

Uygulamanın ismini bazı etik kurallardan ötürü burada belirtmeyeceğiz fakat sistem şu şekilde işliyor. Siz PC’nize indirdiğiniz uygulamaya, çalınan Instagram şifrelerinin gelmesini istediğiniz mail adresinizi giriyorsunuz. Sonra “oluştur” butonuna basarak kendi .apk dosyanızı oluşturuyorsunuz.

Geri kalan kısım ise size kalmış. Bu .apk dosyasını şifresini çalmak istediğiniz kişilere öneriyorsunuz. “Bak bu programla profiline bakanları görebiliyormuşsun vs. gibi” sözlerle programı yükletiyorsunuz. Zaten ara yüz Instagram ile birebir aynı olduğu için karşınızdaki kişi fazla şüphelenmeden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyor. Bu girişin ardından program hata verip kapanıyor. Kullanıcı adı ve şifre ise sizin belirttiğiniz mail adresine gelmiş oluyor.

İşte Instagram şifre kırma ya da instagram hesap çalma olayı aslında bu kadar basit diyebiliriz.

41 YORUMLAR

  1. program tavsiyesi için çok teşekkürler, kendi hesabımda denedim cidden oldu. şimdi mesele bunu karşı tarafa ikna edip yükletmekte 😀

  2. instgram eski hesabımı kapatmak istiyorum ama şifre hatalı.E posta ile kayıt olmadım numaram ve facebook ile oldum şuan numarayi degistirdigim icin sifre defistirme yapamiorum facebookuma baska hesabim kayıtli biri yardim etsin ya.Biri kapatsin instgramimi tamamen 20 tl karşlığinda hesabimi silebilecrk varmı ? eğer varsa bana ___derya__ hesabindan mesaj atarsa eğer silecegi hesabın adresini vericem..

  3. Karsı kisi bunu yemez. Bu sekilde instagram sifre calinirmi yahu. Galiba siz cok geridesiniz elimde tum instagram sifrelerinde ise yarayan sifre cozucu mecvut isteyen ulasabilir. Irtibat watsapp :05417433484

  4. Mehraba Banada Yardımçı Olarmısınız instagram iki hesabbamı silmek istiyorum şiffremi unutuğumdan Ulaşamadım E-Postum Numaram Kayıt Lütfenn Yardım Edin Sileyim instagramdan hesabbımı Lütfenn 😔😔😔

BİR CEVAP BIRAK