PAYLAŞ

Her yeni işletim sistemi güncellemesinde bir takım hatalar da olması beklenir, ancak iOS‘a dair gelen haberler bu sefer ortada ciddi bir sıkıntı olduğuna işaret ediyor.

iOS 10.1.1. sürümüyle birlikte kullanıcılar batarya sürelerinin azaldığını öne sürüyor. Gelen haberlere göre, önceki versiyona kıyasla iOS 10.1.1 çok daha fazla enerji tüketimine yol açarak şarjın daha çabuk bitmesine neden oluyor.

Bu durum forumlarda onlarda iOS 10.1.1 şarj sorunu başlığının açılmasına neden olmuş durumda. Dahası telefonun şarjı %30’lara gerilediğinde kapanıyor ve şarj bitti uyarısı vererek, şarj olmadan geri açılmıyor.

iOS 10.1.1 Şarj Sorunu Can Sıkıyor

iOS 10.1.1 şarj sorunu yaşayan bir kullanıcıdan gelen şikayet ise şu yönde. Gece yatarken telefonunu kapatma huyu olan bir başka kullanıcının iddiasına göreyse, pili gece %80 sevilerinde olan telefonunun şarjının sabah kalktığında tamamen bittiği ve telefonunu şarja taktığında ise güç seviyesinin %30’larda belirdiği yönünde.

Şu an iddialar gelmeye devam etse de kullanıcılar hangi cihaza sahip olduğunu genel olarak belirtmediği için, mevcut sorunda hangi donanımların etkilendiği de tam olarak bilinmiyor. Henüz Apple kanadından da konuya dair bir açıklama gelmiş değil.

BİR CEVAP BIRAK