PAYLAŞ

Apple’ın kısa süre önce kullanıcılara sunduğu iOS 10.1.1 ile ilgili sorunlar bitmek bilmiyor. İşte yeni iOS 10.1.1 sorunu ile ilgili detaylar.

Hatırlayacağınız üzere kısa süre önce yaptığımız bir haberde iOS 10.1.1 güncellemesi ise bazı iPhone modellerinde şarj sorunlarının ortaya çıktığını sizlerle paylaşmıştık.

Kullanıcılar bu sorunun ortadan kaldırılmasını beklerken şimdi de başka sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Yabancı forumlarda birçok iPhone kullanıcısı, iOS 10.1.1 güncellemesinden sonra telefonun 3. parti uygulamalarda donduğunu ve kullanım açısından zorluk yaşattığından şikayetçi oldu.

Üstelik bu sorun sadece iPhone 7 ya da iPhone 6s’lerde yaşanmıyor. iPhone 5s ve iPhone 6 kullanıcıları da aynı dertten muzdarip. İşin kötü yanı ise bu sorunun herhangi bir reset yöntemiyle de düzelmemesi.

Öte yandan Apple cephesi henüz bu sorunu kabullenmiş değil. Amerikalı teknoloji devinin şu aralar iOS 10.2 üzerinde çalıştığı da bilinen bir gerçek. Zira iOS 10.2 güncellemesi şimdiden geliştiricilere ve genel beta program üyelerine dağıtılmış durumda. Bakalım iOS 10.2 sorunsuz bir şekilde kullanıcılara ulaştırılabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK