PAYLAŞ

Twitter’da bir kullanıcının şarj olduğu esnada iPhone 7 Plus telefonunun bir anda patlayarak yanmaya başlaması olay oldu. Apple konuyu yakın takibe aldı.

Geçtiğimiz sene yaşanan Note 7 fiyaskosunun ardından, akıllı telefon üreticileri kullanıcılardan gelen patlama, yanma vb. şikayetleri daha da ciddiye alır oldular. Bu duruma son örnek ise Apple cephesinden geldi.

Bir Twitter kullanıcısının iPhone 7 Plus telefonundan duman çıkarken çektiği görüntüler, Apple’ın da dikkatini çekti. @briannaolivas_ nickli kullanıcı iPhone 7 Plus telefonunun şarj olduğu esnada ufak bir patlama sesi çıkardığını ve sonrasında sol yan bölümünden dumanlar yükselmeye başladığını belirtti. iPhone 7 Plus kullanıcısı telefonu hemen şarjdan alarak alev alması riskine karşın lavabonun kenarına koydu ve görüntüleri kayıt etmeye başladı.

iPhone 7 Plus kullanıcısının bu görüntüleri kendi Twitter hesabından paylaşması ve görüntülerin hızla yayılması üzerine Apple, bu kullanıcıya ulaşarak konu ile ilgili bilgi istedi.

Eğer Samsung’un Note 7’de başına gelenlerin bir benzeri Apple’ın da başına gelirse, Amerikalı üretici tarihinin en büyük zararlarından birisine imza atabilir. Bekleyip göreceğiz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK