PAYLAŞ

Apple’ın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı iPhone 8 ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İşte iPhone 8 bataryası ve boyutu hakkındaki detaylar.

iPhone 8’in çıkmasına daha uzun zaman var. Zira Apple’ın önümüzdeki iPhone lansmanını en erken Eylül ya da Ekim ayında yapacağını biliyoruz. Fakat şimdiden iPhone 8 ile ilgili söylentilerin ardı arkası kesilmiyor.

Son olarak iPhone 8’in iris tarayıcı özelliğine de sahip olacağı iddia edilmiş ve iPhone 8 fiyatı ile ilgili de bazı tahminlerde bulunulmuştu. Geçtiğimiz gün ise ortaya yeni bir söylenti daha atıldı.

Dünyaca ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8 bataryası ve iPhone 8 boyutu ile ilgili bazı söylemlerde bulundu. Kuo’nun iddialarına göre iPhone 8 boyut olarak iPhone 7 ile aynı olmasına batarya anlamında, iPhone 7 Plus ile eşdeğer kapasitede olacakmış.

Bu durumda akla ilk gelen soru, iPhone 7’nin 4.7 inç olmasına rağmen, iPhone 8’in nasıl 5.2 inç olacağı. Bilindiği üzere şu ana kadar gerçekleşen tüm sızıntılarda iPhone 8’in ekran boyutu hep 5.2 ya da 5.1 inç olarak lanse ediliyor. Eğer iPhone 8 gövde olarak iPhone 7 ile aynı olursa, Apple’dan Galaxy S8 tarzında bir tasarım beklemek pek de yanlış olmayacaktır. Zira iPhone 7 kasasına 5.2 inçlik bir ekranı sığdırmanın tek yolu, çerçeveleri “yok” kıvamına getirmek olacaktır.

Yine de tüm söylentilere kulak tıkayıp, önümüzdeki Sonbahar’da gerçekleşecek olan Apple lansmanını beklemek en doğrusu olacak gibi görünüyor. Bakalım Tim Cook ve ekibi iPhone’un 10. yılına özel nasıl bir modelle karşımıza çıkacaklar? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK