PAYLAŞ

Apple’ın önümüzdeki dönemde tanıtacağı yeni iPhone modeli iPhone 8’in fiyatı sızdırıldı. İşte iPhone 8 fiyatı hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden Apple yeni modeli için gün sayıyor. Yeni iPhone modelinin tanıtılmasına hayli uzun bir süre olmasına karşın, şimdiden iPhone 8 ile ilgili pek çok haber ve sızıntıyla karşılaşıyoruz.

Bu sızıntılardan sonuncusu ise iPhone 8 fiyatı ile ilgili. Şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler ışığında yeni iPhone’un 3 farklı varyasyonda kullanıcıya sunulacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Teknik özellikler bazında bu 3 farklı model birbirine benzese de, içlerinden birisinin OLED ekranla geleceğini de biliyoruz.

OLED Ekran Maliyeti Arttırıyor

Malum, söz konusu OLED ekran olduğunda, maliyet bir hayli artıyor. Üreticiye 50 dolar olarak yansıyan bu maliyet artışı, son kullanıcıya geldiğinde 4’e hatta 5’e katlanmış oluyor.

iPhone 8’in OLED ekranla gelecek olması, telefonun fiyatı hakkında da soru işaretlerine neden olmuştu. iPhone 8 fiyatı ile ilgili ilk sızıntı geçtiğimiz gün ortaya çıktı. İddialara göre OLED ekranlı iPhone 8 fiyatı 1000 dolar civarında olacak. Evet yanlış okumadınız tam 1000 dolar.

Amerika’da 700-800 dolardan satılan iPhone 7 modellerinin ülkemizde 4000TL civarında alıcı bulduğunu düşündüğümüzde, 1000 dolarlık bir iPhone 8’in Türkiye fiyatı hayli ürkütücü duruyor. Yorum sizlerin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK