PAYLAŞ

Apple ile ilgili yeni bir söylenti ortaya atıldı. iPhone 8 modelleri kablosuz şarj özelliği geleceğini iddia edildi. İşte detaylar.

2017’nin sonbaharında çıkması beklenen iPhone 8 için kablosuz şarj özelliğinin olup olmayacağına dair haberler de sıklıkla gündemde.  Söylentilere göre, iPhone 8 kablosuz şarj özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanmak için çift eğilimli AMOLED dokunmatik ekran kullanacak. Ayrıca iPhone 8’in ekran büyüklüğü de 5.8 inç olacak. (iPhone 8 Premium modeli için)

Bunun yanında kablosuz şarj tam veriminde kullanabilmek için iPhone 8’in tamamen camdan kasaya sahip olacağı da iddialar arasında. Tabi ki tamamen cam kasaya sahip bir iPhone 8, bazı sorunları da beraberinde getirecektir. Zira telefonun kasasının çatlaması ya da kırılması gibi bir dizi problem kullanıcıların başını ağrıtabilir.

iphone-8-kablosuz-sarj1

iPhone 8 İçin Kablosuz Şarjı  Pegatron Üretcek

Öte yandan Apple‘ın iPhone 8 ile birlikte sunacağı kablosuz şarj cihazlarının üretiminin Pegatron tarafından gerçekleştirileceği de söylentiler arasında. Tabi ki bu kablosuz şarj teknolojisinin nasıl işleyeceği henüz kesinleşmiş değil.

Zira geçtiğimiz günlerde bizlerinde yaptığı bir haberde değindiğimiz üzere, bu şarj teknolojisi bir standa bağlı olmayabilir. Yani belli bir algılama mesafesi içerisinde iPhone 8 elinizdeyken de şarj olabilir. Tabi ki bunlar şimdilik söylentiden ibaret. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK