PAYLAŞ

iPhone 8 özellikleri ile ilgili son zamanlarda birçok haber yapıldı. Fakat bu seferki başka. iPhone 8 çift sim ile gelebilir! İşte detaylar.

Son bir senedir Apple’ın, iPhone 8 çift sim kart desteğiyle Çin piyasasına çıkartmayı planladığı ile ilgili haberler yapıldı. Bu haberler iPhone 7 çıkmadan önce de yapılıyordu. Ancak bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını Apple her seferinde kanıtladı.

Apple’ın, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO)  iki ayrı antenli bir çift-sim teknolojisi için patent aldığını biliyoruz.

 

Apple bu patenti almasının asıl amacını da, çift sim kart teknolojisini nasıl kullanacağını detaylı bir açıkladı. Apple kullanıcılarının daha etkin ve kusursuza yakın bir konuşma sağlayabilmesi için bu teknolojiyi iPhone 8 için kullanacağını doğruladı.

Bu durumda Apple son çıkaracağı iPhone 8 için çift sim kart özelliği bulundurmayacak ama bazı bölgelerde yeni iPhone modelinin çift sim kart desteğiyle gelebileceği de sızdırılan bilgiler arasında bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK