PAYLAŞ

Apple’ın önümüzdeki Sonbahar’da tanıtması beklenen yeni iPhone modeli için dedikodular şimdiden ayyuka çıkmış durumda. Peki iPhone 8 özellikleri nasıl olacak. İşte ilk detaylar.

iPhone’un 10. yılı olması nedeniyle Apple’ın tanıtacağı yeni iPhone modelinde devrimsel değişiklikler yapması bekleniyor.

Bu durum haliyle akıllara iPhone 8 özellikleri nasıl olacak sorusunu getiriyor. Aslında işin rengi, daha yeni iPhone modelinin ismiyle değişmiş durumda. Birçok analist, Apple’ın yeni iPhone modelinde iPhone 7S yerine iPhone 8 ismini tercih edeceğini belirtiyor.

Apple ürünleri konusunda yaptığı gerçeğe yakın analizlerle tanınan Ming Chi-Kuo, Apple’ın şu anda 3 yeni iPhone 8 üzerinde çalıştığını belirtti. Bu 3 iPhone 8’den birinin Premium olarak adlandırılacağını belirten Kuo, iPhone 8 özellikleri hakkında da bilgi verdi.

iphone-8-premium

iPhone 8 Özellikleri ile Mest Edecek

Kuo’ya göre, Premium olarak nitelendirilen model Plus statüsünde olacak ve çift kameraya sahip olacak. iPhone 8 Premium modelinin en dikkat çekici yönü ise OLED ekrana sahip olması. Kuo, diğer iPhone 8 modellerinin yine LCD ekranla geleceğini belirtiyor.

iPhone 8 özellikleri arasında diğer bir dikkat çeken nokta ise, çerçevelerin tamamen ortadan kaldırılacak olması. Kuo, Apple’ın yeni iPhone modelinde kenardan, kenara ekran tasarımına yönleneceğini belirtiyor.

Tabi ki şunu belirtmekte fayda var. Henüz iPhone 8 söylentileri için çok erken. Fakat iPhone 8 isminin birdenbire bu kadar dillendirilmesi de basit bir tesadüf olamaz.

BİR CEVAP BIRAK