PAYLAŞ

Önümüzdeki Sonbahar’da tanıtılacak olan iPhone 8 ile ilgili müthiş bir iddia ortaya atıldı. iPhone 8’un boyutu, kasa tasarımı ve fiyatı hakkındaki bilgiler haberimizde.

Yeni bir iPhone’un tanıtılmasına daha uzun bir süre var. Bu bilinen bir gerçek. Fakat herşeye rağmen, hemen hemen hergün yeni iPhone modeli ile ilgili başka bir söylenti ya da sızıntıyla karşılaşıyoruz. Bu sızıntılar genel itibari ile iPhone 8 özellikleri ya da tasarımı ile ilgili oluyor.

Geçtiğimiz gün bir tedarik zinciri tarafından ortaya çıkarılan raporda da yine iPhone 8 tasarımına ait bazı detaylar yer aldı. Üstelik bu seferki iddialar bir hayli sağlam.

Tedarik zinciri tarafından ortaya çıkarılan rapora göre iPhone 8, paslanmaz çelikten bir çerçeveye sahip olacak. Bilindiği üzere iPhone 7 ve öncesi modellerde bu çerçeve alüminyum karışımı bir metalden yapılıyordu.

iPhone 8’in 5.8 inçlik bir OLED ekrana sahip olacağı ve bu ekranları da Samsung’tan tedarik edeceği de sızdırılan bilgiler arasında bulunuyor. Raporda sözü geçen paslanmaz çelik çerçeve ise Foxconn ve Jabil Circuit tarafından temin edilecek.

iPhone 8 Fiyatı El Yakacak

iPhone 8 için sızdırılan bilgiler arasında en can yakan kısım ise cihazın fiyatı. İddialara göre bahse konu özelliklere sahip bir iPhone 8 fiyatı ile tüm selefi modelleri geride bırakacak. Genelde yeni iPhone modelleri 500-700 dolar arasında satışa sunulurken, iPhone 8 ise 1000 doların üzerinde bir fiyattan satışa sunulacak.

Apple, iPhone 8 fiyatı konusunda hayli inatçı olacağa benziyor. Zira bu kadar parası olmayan müşterilerini de düşünen Amerikalı teknoloji devi, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerini de tanıtabilir. Bu modellerin kasa ve tasarım anlamıyla şimdiki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile aynı olacağı sadece sistem özellikleri bazında iyileştirmeler yapılabileceği belirtiliyor. Yine de Sonbahara daha uzun bir süre var. O yüzden şimdilik yeni çıkacak söylentileri beklemek en doğrusu diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK