PAYLAŞ

Apple’ın geçtiğimiz sene satışa sunduğu 4 inç ekranlı iPhone modeli, iPhone SE yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. İşte detaylar.

Teknoloji dünyasının ünlü analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple’ın geçtiğimiz sene satışa sunduğu 4 inçlik iPhone modeli iPhone SE hakkında pek de iç açıcı olmayan tahminlerde bulundu.

Kuo, Apple’ın iPhone SE’nin satış rakamlarından memnun olmadığını iddia ederek, Amerikalı üreticinin bu telefonu yakında üretim bandından kaldıracağını söyledi.

Kuo’ya göre, Apple ilerleyen dönemde amiral gemisi modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a odaklanmak istiyor. Bu telefonların üretimini arttırmak isteyen Apple’ın satışlarından pek de memnun olmadığı iPhone SE’yi üretim bandından kaldıracağı bekleniyor.

iphone-se-2

iPhone Satışları Düşebilir

Kuo’nun tahminine göre, Apple önümüzdeki Mart ayına kadar iPhone SE üretimini tamamen durdurabilir. Ünlü analist, Apple’ın geçtiğimiz senenin 2. çeyreğinde 51.2 milyon iPhone sattığını belirterek, bu rakamın 2017’nin 2. çeyreğinde 35-40 milyona kadar gerilemesini bekliyor.

iPhone SE, geçtiğimiz sene 4 inç ekranı ve güçlü donanımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, fakat satış rakamları bazında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın gölgesinde kalmıştı.

BİR CEVAP BIRAK