PAYLAŞ

HTC’nin geniş ekranlı yeni amiral gemisi modeli HTC Bolt resmi olarak tanıtıldı. İşte HTC’nin merakla beklenen yeni modeli HTC Bolt özellikleri ve diğer detayları.

HTC’nin uzun süredir yeni bir telefon üzerinde çalıştığı zaten bilinen bir gerçekti. Firmanın bu telefonun tanıtımı için dünyanın 1 numaralı sprinteri Usain Bolt ile anlaşması, HTC’nin yeni amiral gemisinde sportif bir tasarım belirleyeceği dedikodularını ortaya çıkarmıştı.

HTC geçtiğimiz saatlerde HTC Bolt’u resmi olarak tanıttı. Usain Bolt’un da katıldığı bir etkinlikle tanıtılan telefon özellikleriyle dikkat çekiyor. İşte HTC Bolt özellikleri.

htc-bolt-k

HTC Bolt Özellikleri

HTC Bolt gücünü Qualcomm tarafından yenilenen Snapdragon 810’dan alıyor. Tasarım olarak HTC 10’u andıran telefonun ekranı ise 5.5 inç. QHD ekranının yanı sıra IP-57 sertifikasına da sahip olan HTC Bolt, suya ve toza karşı hayli dirençli bir cihaz.

16MP’lik ana kameraya 8MP’lik ön kameranın eşlik ettiği HTC Bolt’ta otomatik HDR ve 4K video kaydı gibi özellikler de mevcut.

HTC 10’da olduğu gibi parmak okuyucusunun ön tarafa yerleştirildiği HTC Bolt’un en dikkat çekici detayı ise 3.5mm çapındaki kulaklık girişinin olmaması. HTC’de aynı Apple gibi telefondan kulaklık girişini kaldırarak, kulaklığın USB Type C üzerinden kullanılmasını istiyor.

Quick Charge 2.0 teknolojisini kullanan HTC Bolt, 3200 mAh gücündeki bataryasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Son olarak HTC Bolt’un kutudan çıktığında Android 7.0 Nougat ile çalışacağını da belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK