PAYLAŞ

Kara Cuma‘nın gelmesiyle yabancı ülkelerde büyük indirimler oldu ve insanlar birçok farklı şey satın aldı. VR cihazlar da bunlardan biriydi.

Özellikle de önümüzdeki noel tatilini ve yılbaşı hediyeleşmelerini düşündüğümüzde. Ancak anlaşılan VR cihazlara beklenildiği gibi bir ilgi yok, en azıyla bazılarına.

PSVR Ne Kadar Sattı?

Bir araştırma firması olan SuperData, Kara Cuma sonrası şu ana kadar VR cihazların satış performanslarını mercek altına almış. Sony‘nin ve muhtemelen oyun severlerin büyük umutlar beslediği Playstation VR‘ın 2.6 milyon seviyelerinde olan tahmini satış performansı SuperData‘ya göre şu anda 750.000’in de altında.

Google’ın VR gözlüğü Daydream de bir başka kaybeden olarak göze çarpıyor. SuperData’ya göre Daydream‘in 2016 yılı tahmini satış rakamları ise 450.000’den 261.000’e gerilemiş durumda.

HTC Vive ve Oculus Rift Satışları İyi Gidiyor

HTC Vive, Oculus Rift ve Samsung Gear VR ise beklentileri şimdilik karşılıyor. Üç cihazın tahimini satış rakamları olan 450.000, 355.000 ve 2.300.000 adet satış beklentisinde bir değişiklik yapılmadı.

SuperData‘dan Stephanie Llamas Playstation VR‘ın başarısız satış performansından dolayı Sony‘i sorumlu tutarken, Sony‘nin PS4 Pro‘yu ön plana çıkardığını, ayrıca insanlarda Playstation VR’ın PS4 Pro ile daha iyi olduğu ve önce PS4 Pro satın alıp, sonra Playstation VR satın alınması yönünde bir algı oluşturulduğunu belirtti. Bu da elbette Playstation VR’ın satışlarına olumsuz olarak yansıdı.

BİR CEVAP BIRAK