PAYLAŞ

LG katlanabilir ekran için girişimlere hızlı bir şekilde başladı. iPhone 8 katlanabilir ekranla mı gelecek? İşte detaylar.

Yavaş yavaş artık katlanabilir telefonlara doğru gidiyoruz. Katlanabilir telefonların öncüsü Samsung diyebiliriz. Samsung bu konuda yalnız değil tabii. LG Display katlanabilir OLED ekran geliştiriyor ve bunu telefon üreticilerin güçlü şirketleriyle yapıyor.

Güney Kore’den gelen bir rapora göre LG’nin yan kuruluşu Display katlanabilir ekran panelleri oluşturmak için Apple, Google ve Microsoft ile ortaklık kurdu. Bu şirketler katlanabilir ekran üzerinde çalışmaya başlamışlar.

LG’nin katlanabilir ekran alanındaki çalışması hakkında ilk duyduğumuz haber bu değil.  LG ilk katlanabilir ekran prototipini gösterili yıllar geçti. O yüzden seri üretime geçmesi uzun sürmeyecektir.

Yine de analistler, Samsung’un katlanabilir ekran konusunda daha tecrübeli olduğunu ve bu nedenle üst seviyeye daha rahat çıkacağını öngörüyor.

Rapor, katlanabilir ekran hakkında bilgi vermekle kalmıyor, 2017’de iPhone için esnek bir OLED ekran için de bir ipucu veriyor. Fakat bu anlamda ‘esnek’ sadece ‘kavisli’ anlamına gelebilir.

Katlanabilir ekranın tam olarak ne zaman ve hangi şirket tarafından geleceğini zaman gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK