PAYLAŞ

Sonunda beklenen olay gerçekleşti ve Last of Us 2, Last of Us Part 2 ismi ile duyuruldu. İşte Last of Us Part 2 hakkındaki detaylar.

PlayStation Experience 2016 oyuncuların yıllardır beklediği bir oyunun duyurusuyla son buldu. PlayStation 3’ün son zamanlarında satışa sunulan ve kısa sürede o jenerasyonun gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından biri olarak kabul gören The Last of Us’ın devam oyunu The Last of Us Part 2 duyuruldu.

Last of Us Part 2 için sahneye çıkan Naughty Dog’un yetkili ismi Neil Druckmann, oyun ile ilgili şunları söyledi;

“Açıkçası The Last of Us 2 fikri sürekli kafamızın bir köşesindeydi. Fakat oyun için sağlam bir senaryo üretmeye çalışıyorduk. Önümüze birçok fikir geldi. Bu fikirler içimize sinmediği için hiçbir zaman yapım aşamasına geçemedik. Ara ara, The Last of Us 2’den vazgeçtiğimiz anlar bile oldu. En sonunda aradığımız senaryoyu bulunca, The Last of Us 2’yi hayata geçirmeye karar verdik”

The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi Belirsiz

Naughty Dog’un yetkili ismi, oyunun tanıtım videosu yayınlandıktan sonra ise, The Last of Us Part 2 için henüz erken olduğunu ve yapımın çıkış tarihinin henüz netlik kazanmadığını belirtti. Druckmann ilerleyen aylarda oyunla ilgili daha çok bilgi paylaşacaklarını duyurarak sözlerini noktaladı. Dilerseniz oyun için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Last of Us Part 2 için yayınlanan tanıtım videosunu analiz ettiğimizde, ilk oyundan da hatırladığımız Firefiles isimli organizasyonun son derece etkin bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Dahası videoda pek zombi görünmemesi acaba Ellie’nin sayesinde bir serumun geliştirildi mi sorularını da akla getiriyor. Tüm bu soruların ilerleyen günlerde aydınlanması da muhtemel diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK