PAYLAŞ

Modüler akıllı telefonlar alanında önemli bir hamle yapan LG, yazılım alanında da işi sıkı tutuyor. LG G5 için Android 7 dağıtımına başladı. İşte detaylar.

Güney Kore’nin en önemli telefon üreticilerinden biri olan LG, global pazardaki payını arttırmak için yazılım işini de sıkı tutuyor. G5 modeli ile modüler tasarımla kullanıcıların karşısına çıkan Güney Koreli şirket, üst segmentteki pazar payını nispeten de olsa arttırmayı başarmıştı.

Bu başarıyı kalıcı hale getirmek isteyen LG, kısa süre önce LG G5 için Android 7 testlerine başladığını duyurmuş ve en kısa süre içerisinde LG G5 için Android 7’nin yayınlanacağını açıklamıştı.

lg-g5-nougat

Şimdilik Sadece Güney Kore’de

LG kullanıcılarının merakla beklediği haber sonunda geldi. LG tarafından yapılan açıklamada LG G5 Android 7 Nougat dağıtımına başlandığı belirtildi. Firma yetkilileri, güncellemenin şimdilik sadece Güney Kore’de kullanıma sunulacağını, önümüzdeki haftalarda ise tüm dünyadaki LG kullanıcılarının bu güncellemeden yararlanabileceğini belirttiler.

LG’nin akıllı telefon pazarındaki diğer rakiplerinin henüz Android 7.0 Nougat versiyonunu test etmeye bile başlamadıklarını düşündüğümüzde, Güney Koreli firmanın yazılım alanında önemli bir avantaj yakaladığını varsayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK