PAYLAŞ

Güney Koreli LG firmasının yeni amiral gemisi LG G6 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. LG tarafından açıklanan bilgilere göre LG G6 ısıya karşı dayanıklı bir yapıda olacak. Detaylar haberimizde.

Önümüzdeki Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi (MWC) fuarında tanıtılması beklenen LG G6, bu sene telefonlarda oldukça fazla görülen batarya patlamaları gibi sorunlara son verecek gibi görünüyor.

LG G6 özellikleri için bu linke tıklayabilirsiniz.

LG G6‘nın yüksek sıcaklıklara dayanıklı olmasını sağlayacak bu teknoloji aslında bilgisayar dünyasında uzun süredir kullanılıyor. Heat Pipe adı verilen bu bakır ısı borusu tasarımı işlemciye doğrudan temas ederek ısıyı cihaza daha rahat yaymasını sağlayacak.

Özetle LG G6 içerisinde daha az ısınması ve yüksek ısılarda işlemci frekansını düşürmemesi için bakır ısı boruları barındıracak. Bu sayede LG‘nin söylemine göre LG G6 150 derece ısıya karşı dayanıklı olacak.

Aynı zamanda LG, yeni G6 modeli için ABD ve Avrupa standartlarının %15 daha üzerinde ısı testleri gerçekleştiğini ve batarya için fiziksel dayanıklılık testlerini son derece zorlayıcı şartlarda yaptığını söylüyor.

BİR CEVAP BIRAK