PAYLAŞ

LG’nin önümüzdeki dönemde satışa sunacağı amiral gemisi modeli G6’nın akıbeti belli oldu. İşte LG G6 çıkış tarihi ve detayları.

MWC 2017 yaklaştıkça amiral gemisi modelleri hakkındaki detaylar da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji dünyasını az çok yakından takip ediyorsanız, akıllı telefon pazarına yön veren birçok firma için, MWC’nin önemini de biliyorsunuz demektir.

Senelerdir, Samsung, LG, HTC gibi birçok akıllı telefon üreticisi en iyi telefonlarını bu fuarda kullanıcıya tanıtırlar. 2017’de de bu durumun bu şekilde işlemesi bekleniyor.

Samsung’un Galaxy S8’i, HTC’nin HTC 11’i ve LG’nin LG G6’sı… Hepsi önümüzdeki MWC 2017’de tanıtılacak. Peki ilk olarak hangisi satışa sunulacak?

LG G6 Çıkış Tarihi Öne Çekildi

Daha önce yaptığımız bazı haberlerde Samsung’un Galaxy S8 modelini Nisan’ın ortalarında satışa sunmayı planladığını sizlerle paylaşmıştık. Zira Güney Koreli üreticiden henüz bir doğrulama gelmemiş olsa da tüm kaynaklar Galaxy S8 çıkış tarihi için Nisan ayını işaret ediyor.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen LG, MWC 2017 sonrasında LG G6’yı satışa sunmak istiyor. Ortaya çıkan bilgilerde LG G6 çıkış tarihi olarak 11 Mart işaret ediliyor. Hatırlanacağı üzere LG G5 geçtiğimiz sene 31 Mart’ta satışa sunulmuştu.

Bu sene ise 27 Şubat’ta başlayacak olan MWC 2017 sonrasında LG G6 satışı da start alacak. Peki LG neden bu kadar acele ediyor? Bu sorunun yanıtı son derece basit. Güney Koreli üretici ana vatanındaki ezeli rakibi Samsung’u bu şekilde alt etmeye çalışacak. LG’nin bu stratejisi ne kadar işe yarayacak, bekleyip göreceğiz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK