PAYLAŞ

LG’nin bu ayın sonunda gerçekleşecek olan MWC 2017’de görücüye çıkaracağı yeni amiral gemisi modeli LG G6 fiyatı ve çıkış tarihi netleşti. İşte detaylar.

28 Şubat’ta Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2017’de tanıtılması beklenen LG G6 ile ilgili bazı yeni detaylar ortaya çıktı.

Kısa süre önce sızdırılan bilgilerde LG G6’nın Mart ayının son haftasında yayınlanacağı iddia edilmişti. Çok geçmeden bu tarih Vanture Beat tarafından yalanlandı. Güney Koreli teknoloji devine yakınlığı ile bilinen Vanture Beat tarafından yapılan açıklamada LG G6’nın 7 Nisan’da satışa sunulacağı belirtildi.

LG G6, Galaxy S8’den 2 Hafta Önce Çıkacak

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8’in 21 Nisan’da satışa sunulacağını düşündüğümüzde, LG’nin 2 haftalık satış avantajı olacağını söyleyebiliriz.

Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 821’den alacak olan LG G6, suya ve toza karşı dayanıklı yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

LG G6 fiyatı için de bazı söylentiler ortalarda dolanıyor. İddialara göre LG G6 fiyatı ilk etapta 700 dolar olacak. Bu fiyatın diğer amiral gemisi modeli telefonlara oranla son derece makul olduğunu söyleyebiliriz. Zira Galaxy S8 için tahmin edilen satış fiyatı 850 dolar civarında. Aradaki 150 dolarlık fark, TL’ye vurduğumuzda neredeyse 600 TL’ye denk geliyor.

Yine de LG G6 ve Galaxy S8 çıktığında kapsamlı bir karşılaştırma yazısıyla karşınızda olacağız.

BİR CEVAP BIRAK