PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji devi LG, yeni amiral gemisi modelinde neden Snapdragon 835 yerine, Snapdragon 821 yonga setini kullandığına açıklık getirdi. İşte detaylar.

Bu ayın sonunda Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2017’de tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan LG G6 hakkında yeni bir detay daha ortaya çıktı.

LG G6 özellikleri kısa süre önce kesinleşmiş ve bu özellikler bazı yetkili ağızlar tarafından da onaylanmıştı. LG G6 özellikleri kesinleşmeden önce, uzun bir süre LG’nin yeni amiral gemisi modelinin Snapdragon 835 yonga setiyle geleceği iddia edilmiş fakat bu iddialar Samsung tarafından çürütülmüştü.

Samsung’un Qualcomm ile işbirliği içerisinde ürettiği Snapdragon 835 yonga setinin ilk defa Galaxy S8’de kullanacağını duyurmasının ardından, LG G6’nın Snapdragon 821 ile donatıldığı ortaya çıkmıştı.

LG cephesinden konu ile ilgili gelen açıklamada, LG G6’nın çıkış tarihini ertelemek istemedikleri için, Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821’in tercih edildiği belirtildi. Eğer Snapdragon 835 yonga seti tercih edilseydi, stok sıkıntıları yüzünden LG G6 en erken Mayıs ya da Haziran ayında satışa sunulacakmış.

Sonuç olarak, LG yeni amiral gemisi telefonunu Mart ayına yetiştirmek için ya da diğer bir değişle Galaxy S8’den önce LG G6’yı satışa sunabilmek için böyle bir strateji belirlemiş. Bakalım bunun faydasını görebilecekler mi?

BİR CEVAP BIRAK