PAYLAŞ

Bir süredir teknoloji gündeminin en önemli konularından biri haline gelen LG G6 özellikleri ile ilgili şok edici bir iddia ortaya atıldı. İşte Samsung’un neden olduğu olaylar dizisi.

MWC 2017 yaklaştıkça akıllı telefon üreticilerinin bu sene nasıl modellerle kullanıcıların karşısına çıkacağı sorusu da daha çok merak ediliyor. Şu aralar teknoloji gündemini fazlasıyla meşgul eden 3 firma var diyebiliriz. Bunlar Nokia, LG ve Samsung.

Nokia’nın yıllar sonra tekrardan akıllı telefon pazarına dönecek olması haliyle kullanıcılarda merak uyandırıyor. Samsung ise Note 7 fiyaskosundan sonra tamamen farklı bir konseptle oyuna yeniden dahil olmanın planları içerisinde. Modüler tasarımda aradığını bulamayan LG ise, suya, toza karşı dayanıklı yeni amiral gemisi modeli G6 ile, rakiplerinden önce piyasayı domine etmeyi düşünüyor.

Peki LG, gerçekten amiral gemisi modelini Samsung’dan önce satışa sunarsa, akıllı telefon pazarını domine edebilir mi? İşte işin bu kısmı biraz karışık.

Samsung Kimseye Snapdragon 835 Kullandırmıyor

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir rapora göre, LG önümüzdeki Mart ayında satışa sunmayı planladığı G6 modelinde Snapdragon 835 yonga setini kullanamayacakmış.

Bu durumun ana sorumlusu ise Samsung olarak gösteriliyor. Bilindiği üzere Snapdragon 835, Qualcomm ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilmiş bir yonga seti. Galaxy S8 üretimi esnasında yonga seti sıkıntısı çekmek istemeyen Samsung, şu anda diğer akıllı telefon üreticilerine ambargo uyguluyormuş.

Diğer bir değişle Snapdragon 835 yonga seti ile satışa sunulan ilk telefonun Galaxy S8 olması planlanmış durumda. Dolayısıyla, sadece LG değil, HTC ya da Nokia’nın da Snapdragon 835’li bir telefonu Nisan ayından önce satışa sunması pek de olası görünmüyor.

Bu durumda, LG’nin Mart ayında satışa sunacağı LG G6’da da Snapdragon 835 yerine, Snapdragon 821 kullanması kuvvetle muhtemel görünüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK