PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji devi LG yeni amiral gemisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İşte LG G6 özellikleri ile ilgili ilk detaylar.

LG geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen MWC’de modüler tasarımı ile dikkat çeken LG G5’i tanıtmış ve bir anda ilgi odağı haline gelmişti. Nitekim LG G5’in MWC 2016’da ilgi görmesi, satış rakamlarına pek de yansımadı. Zira modüler yapıdaki eklentilerin fiyat bazında pahalı olması, kullanıcıların LG G5’i tercih etmemesine neden olmuştu.

Modüler yapıdaki LG G5 ile istediğini alamayan Güney Koreli teknoloji devi, uzun süredir yeni amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyordu. LG G6 ismiyle tanıtılması beklenilen LG’nin yeni amiral gemisi modeli hakkındaki ilk sızıntılarda gelmeye başladı.

Modüler Yapı Rafa Kaldırılıyor

LG G6 özellikleri ile ilgili ortaya atılan dedikodulara göre, LG modüler tasarımdan tamamen vazgeçmiş. Yani firma tarafından, klasik G serisi tasarımına geri dönme kararı alınmış.

LG G6 özellikleri ile ilgili bir diğer söylenti ise telefonun tamamen su geçirmez bir yapıda olacağı. LG G6’nın şimdilik hangi sertifikaya sahip olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. LG’nin bu konuda Hitachi, Henkel ve 3M gibi şirketlerle görüştüğü de sızdırılan bilgiler arasında.

LG G6 özellikleri son söylenti ise telefonun kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı yönünde. Açıkçası LG’nin bu özelliklerde biraz geç kaldığını söylemek mümkün. Ayrıca Güney Koreli firmanın bir süredir üzerinde çalıştığı LG Pay isimli ödeme sistemini de yeni amiral gemisi modeliyle eş zamanlı olarak hayata geçireceği söyleniyor. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK