PAYLAŞ

LG’nin önümüzdeki dönemde satışa sunmaya hazırlandığı LG G6’nın en az 5 milyon satması bekleniyor. İşte LG G6 özellikleri ve diğer detaylar.

LG G5 ile modüler tasarım anlamında güzel işler yapan Güney Koreli teknoloji devi, yine de Samsung Galaxy S7 ile giriştiği rekabette öne çıkmayı başaramamıştı.

Genel bir kitle, LG’nin bu dönemdeki ana amiral gemisi modelinin V20 olduğunu iddia etmişti. Zira teknik özellikler bakımından kıyaslandığında, LG V20’nin, LG G5’e oranla daha üst seviye de olduğu da inkar edilemez bir gerçekti.

G serisinin gözden düşmesini istemeyen LG, LG G6 ile tekrardan yükselişe geçmeyi ve pazardaki diğer Android işletim sistemine sahip cihazlarla kıran kırana bir rekabete hazırlanıyor.

Bunun için işi sıkı tutan Güney Koreli teknoloji devinin, LG G6’nın üzerine titrediği belirtiliyor. Peki LG G6 özellikleri nasıl olacak? LG, modüler tasarımdan vaz mı geçecek?

Bu sorunun yanıtı kocaman bir evet. Bu durum LG tarafından direkt olarak doğrulanmamış olsa da, sızdırılan LG G6 özellikleri, bunun en önemli kanıtı.

Zira LG G6 özellikleri içerisinde en dikkat çeken detay, telefonun suya ve toza karşı dayanıklı olması. Bu özellik de LG G6’nın modüler olma şansını neredeyse sıfıra indiriyor.

Ayrıca LG G5’in sevilen özelliklerinden biri olan “değiştirilebilir pil” olayının, LG G6 ile tarihe karışacağını da belirtelim.

LG G6’nın gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 835’ten alması bekleniyor. 4GB RAM bulunacak olan cihazın ekranı ise Gorilla Glass 4 ile korunacak.

LG’nin kısa süre sonra hayata geçirmeyi düşündüğü LG Pay isili ödeme sisteminin de, LG G6 satışlarını arttırması bekleniyor.

Sonuç olarak LG G6 özellikleri bakımından son derece sağlam bir telefon olacak diyebiliriz. Fakat yine de bu özellikler, firmanın beklentilerini karşılar mı bilinmez. Zira Güney Koreli teknoloji devi, LG G6’nın 5 milyondan fazla satmasını amaçlıyormuş. Bu durumda LG G6 fiyatı ile de fark yaratmalı. Yani rakiplerinden daha ucuz olmalı. Yoksa işi yine zor olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK