PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji devinin eski ve yeni amiral gemisi modelleri yan yana görüntülendi. İşte LG G6 ve LG G5 arasındaki farklar.

LG’nin önümüzdeki günlerde başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi modeli LG G6 ve şimdiki en üst telefonlarından LG G5 yan yana görüntülendi. Yukarıda da göründüğü üzere LG G6 ve LG G5 genel hatlarıyla birbirine oldukça benziyor.

İki telefon arasındaki temel fark ise, LG G6’nın LG G5’e oranla daha büyük olan ekranı. LG’de 2017’nin trendine uymuş ve çerçeveleri olabildiğince inceltmeye çalışmış. LG G6’da oldukça incelen alt ve üst çerçeve telefonun tasarımını daha da şık hale getirmiş.

LG G5’in ekranının 5.3 inç, LG G6’nın ise 5.7 inç olduğunu da dip not olarak belirtelim. LG’nin yeni amiral gemisi modelini selefinden ayıran bir diğer özelliği de suya ve toza karşı dayanıklı olması. Bilindiği üzere LG G5 modüler bir tasarıma sahipti.

Son olarak LG G6 özellikleri ile ilgili şimdiye kadar sızdırılmış olan bilgilerden de bahsedelim. LG’nin yeni cep canavarı, gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 821’den alacak. 4GB RAM bulunan telefonun dahili depolama alanı ise 64GB. FullVision özellikli 5.7 inçlik ekranla gelecek olan LG G6, çift ana kamera özelliğine de sahip olacak.

26 Şubat’ta başlayacak olan MWC’de tanıtılması beklenen LG G6, Nisan ayının ilk haftasında raflardaki yerini alacak.

BİR CEVAP BIRAK