PAYLAŞ

LG her alanda olduğu gibi katlanabilir ekranlı akıllı telefon alanında da Samsung’a rakip olmaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Samsung’un katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı artık bilinen bir gerçek. Bu durum ilk defa birkaç sene öncesinde dile getirilmiş fakat ortaya somut bir belge çıkartılamamıştı. Bu sene ise Samsung’un üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlı akıllı telefonun çizimlerinden, özelliklerine hatta çıkış tarihine kadar birçok bilgi sızdırıldı.

Geçtiğimiz gün Samsung’un Güney Kore’deki en büyük rakibi olan LG’nin de katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sızdırılan çizimler sayesinde LG’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun nasıl bir görünüşe sahip olacağı da az çok belli oldu.

Sızdırılan çizimlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Samsung’un bu alandaki telefonu ile LG’ye ait olan telefon arasında önemli farklılıklar bulunduğunu söylemek mümkün. Basit olarak örnekleyecek olursak, Samsung’un üzerinde çalıştığı telefon tam orta kısmından katlanırken, LG’nin telefonu ise üst kısımdan katlanıyor.

Tabi hemen belirtelim. Bu yorumu tamamen çizimler üzerinden gerçekleştiriyoruz. Yani şu anda iki firmanın da hali hazırda sızdırılmış bir prototipi bulunmuyor. Dahası ortada bir prototip olup olmadığını dahi bilmiyoruz. Bakalım önümüzdeki CES 2017’de bu alanda herhangi bir sürprizle karşılaşacak mıyız? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK