PAYLAŞ

Mat Siyah ve simsiyah olarak iki farklı yeni renk seçeneği sunan iPhone 7 serisi söylenenlere göre kozmetik olarak kolay yıpranıyor. Kolay çizildiği ve boyası attığı söylenen siyah iPhone 7 modelleri hakkında tüm detaylar haberimizde.

iPhone 6 ve 6S serisinde kullandığı tasarım dilini iPhone 7 serisinde de devam ettiren Apple, aslında en büyük yeniliği yeni siyah renk seçenekleriyle yapmıştı. Oldukça büyük ilgi gören bu siyah renkler Apple‘ın satış rakamlarına da olumlu yönde yansıdı.

Ancak uzun zamandan beri konuşulan siyah iPhone 7‘lerin çizildiği ve kolay deforme olduğu söylentileri bugünlerde güçlük kazanmışa benziyor.

Mat Siyah iPhone 7’ler boya atıyor

Apple Destek Topluluklarında açılan başlıklarda mat siyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları telefonlarının herhangi bir darbe almamasına ve kılıflı bir şekilde kullanmalarına rağmen boyasının attığını söylüyor.

Bir mat siyah iPhone 7 kullanıcısını paylaştığı görsellerde görüldüğü üzere cihaz özellikle alt hoparlör, ses tuşları ve arka yüzey gibi kısımlarda boya atma sorunu yaşıyor.

Aslında bu deformasyon söylentilerinin başlıca sebebi Apple’ın resmi bir şekilde Jet Black (simsiyah) model için hassas olduğu uyarısını yapmasıyla başlamıştı. Birçok insan tercihini bu nedenle mat siyah modelden yana kullanmıştı. Ancak görünen o ki mat siyah iPhone 7 modelleri de deformasyon konusunda oldukça hassas.

Bazı söylentilere göre ise iPhone 7 modellerinin boya atma sorunu cihazın boyasının insan derisindeki yağa karşı dayanıklı olmamasından kaynaklanıyor. Ses tuşları gibi bölgelerde boya atması görülmesi aslında bu iddiayı destekler nitelikte.

Apple sorumluluk kabul etmiyor

2012 yılında iPhone 5 modelinde de benzer boya soyulmaları ve atmaları gibi sorunlar yaşan Apple, siyah iPhone 7‘lerde yaşanan deformasyon sorunlarına kozmetik olması gerekçesiyle destek vermiyor.

Garanti kapsamı dışında kalan bu sorunlar için Apple bakalım ilerleyen zamanlarda bir açıklama yapacak mı?

BİR CEVAP BIRAK