PAYLAŞ

Nintendo’nun efsanevi konsolunun minyatür boyutlara indirgenmiş yeni versiyonu satışa sunuldu. İşte yeni NES, eski oyunlar.

Nintendo’nun boyutlarını ufaltarak tekrardan satışa sunduğu yeni NES ilk günden büyük ilgiyle karşılandı. Daha ön sipariş aşamasında stokları tükenen ürün, an itibariyle karaborsaya düşmüş durumda.

NES’in avuç içerisine sığacak boyutlara indirgenmiş hali Amerika’da 60 dolardan satışa sunulmuştu. Cihazın hızlı bir şekilde tükenmesi ve Nintendo’nun yeni NES Classic Edition sevkiyatının yılbaşından önce mümkün olmadığını söylemesi, bu mini konsolun karaborsaya düşmesine neden oldu.

nintendo_classic_mini_nes

NES Classic Edition Fiyatı 500 Dolar!

NES Classic Edition’u önceden alanlar, cihazı 500 dolar civarında fiyatlardan satmaya başladı. Bunun haricinde NES Classic Edition için 1000-1500 dolar gibi uçuk rakamlar isteyenler de mevcut. Eğer sizde bu fiyatlardan bir NES Classic Edition satın almak isterseniz EBay’e girip bakınmanız yeterli olacaktır.

Nintendo’nun içerisinde 30 klasik NES oyunuyla satışa sunduğu NES Mini ya da NES Classic Edition tamamen orijinal tasarım çizgilerini yansıtıyor. Kontrolcülerde hiçbir oynama yapılmazken, cihazın ana kutusu ise hayli küçültülmüş durumda.

NES Classic Edition’un ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik belli değil.

BİR CEVAP BIRAK