PAYLAŞ

Sonunda Nintendo Swicth çıkış tarihi ve fiyatını öğrendik. İşte Nintendo Swicth fiyatı, çıkış oyunları ve tüm detayları!.

Nintendo’nun uzun zamandır beklenen oyun konsolu Nintendo Swicth dün itibari ile resmiyet kazandı. Bir süredir konsol yarısında geride kalan Nintendo yeni taşınabilir konsolu ile bu seneye damga vurmaya çalışacak.

Nintendo masa üstü ile taşınabilir özelliğini birleştirdiği Switch’te konsol evrenine yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Bu yeni konsept, ne konsollar kadar büyük ne de el konsolları kadar küçük.

Nintendo yaptığı açıklamaya göre Nintendo Switch’in taşınabilir haldeyken oynanış süresini 2.5 ile 6 saat arasında değişmekte. Switch’in tablet kısmı çoklu dokunuş özelliği ile ön plana çıkan 6.2 inçlik bir ekrana sahip. Nintendo Swicth, Joy-Cons isimli kontrolcüsü hem tablete takılıp oynanabilecek hem de tabletten çıkarılıp kullanılabilecek. Zira Nintendo Switch‘e hayat veren şeyin de Joy-Cons isimli bu kontrolcüleri olduğunu söylemek mümkün.

Nintendo Switch Fiyat ve Çıkış Tarihi

Nintendo Switch’in resmi tanıtımıyla cihazın fiyatı ve çıkış tarihi de netlik kazandı. Kuzey Amerika’da 3 Mart tarihinde satışa sunulacak Nintendo Swicth’in fiyatı 299 dolar olacak.

Nintendo Switch fiyat bazlı olarak PlayStation 4 ile aynı seviyede diyebiliriz. Yani Nintendo oyun severlerden öyle uçuk meblağlar talep etmiyor.

Öte yandan Nintendo Swicth için gelecek oyunlarda belli oldu. Nintendo Switch‘in çıkış oyunları arasında Nintendo‘nun ağır toplarından Zelda ve Mario‘da bulunuyor. İşte ilk etapta duyurulan Nintendo Switch oyunları;

1-)The Legend of Zelda: Breath of the Wild
2-)Just Dance 2017
3-)Has Been Heroes
4-)Puyo Puyo Tetris
5-)Rayman Legends
6-)Steel
7-)Skylanders: Imaginators
😎 İ am Setsuna
9-)Disgaea 5 Complete
10-)Super Mario Odyssey

BİR CEVAP BIRAK