PAYLAŞ

Nintendo’nun geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni oyun konsolu Switch ne kadar başarılı olacak? İşte bu soruya dünyaca ünlü analistlerin verdiği cevaplar.

Nintendo’nun konsol pazarındaki en önemli isimlerden biri olduğu inkar edilemez bir gerçek. Özellikle Wii ile zirve yapan firma, gücünü de tüm dünyaya ispatlamıştı. 2006’dan bu yana 110 milyondan fazla Wii satmayı başaran Nintendo, bir sonraki konsolu Wii U’da ise büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. 4 senede sadece 3.34 milyonluk satış rakamına erişen Wii U kısa süre önce üretim bandından kaldırılmıştı.

Durum böyle olunca, Nintendo’nun yeni konsolu Switch’in başarısı da şimdiden sorgulanmaya başladı. Switch, Wii gibi başarılı olabilir mi yoksa Wii U gibi büyük bir hayal kırıklığına mı neden olur?

Nintendo Switch Ne Kadar Satar?

İşte bu soruların cevabını dünyaca ünlü iki farklı analist firması verdi. Firmalardan birisi Nintendo Switch’in 2020 yılına kadar 40 milyonluk satış rakamını aşabileceğini iddia ederken, diğeri ise Switch’in aynı süre içerisinde yalnızca 20 milyon satabileceğini ileri sürdü.

Firmaların tahminlerindeki bu farklılığın nedeni ise Nintendo’nun pazarlama taktikleri. Bilindiği üzere Wii U’nun tanıtımı bir felaketten ibaretti. Belki de bu yüzden konsol ilk çıktığında yokları oynamıştı.

3 Mart’ta satışa sunulacak olan Nintendo Switch için henüz ön sipariş alınmaya başlanmış değil. Ön sipariş sistemi açıldığında konsolun satış başarısı hakkında da az buçuk bilgi sahibi olabileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK