PAYLAŞ

19 Ocak’ta Çin’de satışa çıkacak olan Nokia 6 geçtiğimiz gün ön siparişe sunuldu. Nokia 6 sadece birkaç saat içerisinde 250.000’den fazla sipariş aldı işte detaylar.

Seneler sonra HMD Global bünyesinde tekrardan akıllı telefon pazarına dönmeye hazırlanan bir zamanların efsane cep telefonu markası Nokia, geçtiğimiz günlerde ilk modelini tanıtmıştı.

Nokia 6 ismi ile tanıtılan ve sadece Çin’de satışa sunulacağı belirtilen orta segment modeli, dün ön siparişe sunuldu. Nokia 6 sadece birkaç saat içerisinde 250.000’in üzerine ön sipariş aldı. Tabi dip not olarak şunu da belirtelim. Bu ön sipariş sisteminde telefonu almak için kayıt yaptırmanız ve 9 dolarlık depozito bedelini ödemeniz yeterli oluyor.

Yani kayıt yaptırıp, telefonu almama gibi bir şansınız da mevcut. Dolayısıyla telaffuz edilen 250.000’lik sayının şimdiden Nokia 6’nın satış rakamlarını yansıttığını söylemek yanıltıcı olacaktır.

Öte yandan geçtiğimiz gün Nokia’nın MWC 2017’de tanıtmaya planladığı amiral gemisi modeli Nokia 8 hakkında bazı detayların da sızdırıldığını tekrardan hatırlatalım. Dilerseniz buradan Nokia 8 özellikleri ve tasarımı başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK