PAYLAŞ

Nokia 6 yakında Çin dışında tüm dünyada satışa çıkmaya hazırlanıyor. İşte Nokia 6 hakkında detaylar.

Nokia 6 satışa çıktıktan sonra tam bir dakikada tükenerek yeni bir rekora imza atmıştı. Bu hızlı tükeniş yüzünden herkes Nokia 6’ya sahip olamamıştı.

HMD Global, Nokia 6’nın ne kadar satıldığı hakkında henüz bir bilgi vermese de, Çin’de 1,4 milyondan fazla insanın internette Nokia 6 için kayıt yaptırdığını düşünürdüğümüzde satış rakamlarının hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İşin ilginç kısmı ise Nokia 6′nın Filipinler’de de satışa sunulacak olması. Filipinler’in önemli e-ticaret birimlerinden Lazada Nokia 6 satışlarının 26 Şubat’ta başlayacağını açıkladı.

Çin’de 250 dolardan satışa sunulan Nokia 6‘nın, Filipinler’deki fiyatı ise 370 dolar olacak. Aradaki 120 dolarlık farkın nasıl oluştuğu ise merak konusu.

Bu durum Lazada‘nın Nokia 6‘yı yasadışı yollarla Filipinler‘de satışa sunacağı iddialarına da zemin hazırlamış durumda. Nokia şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklamada ise bulunmuş değil.

Nokia 6 teknik özellikleri arasında 5.5 inç boyutunda Full HD bir ekrana, Snapdragon 430 işlemci, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı, 16 MP arka ve 8 MP ön kamera, 3000 mAh batarya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip.

BİR CEVAP BIRAK