PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde ön siparişe sunulan Nokia 6, çıkışına 2 gün kala 1 milyondan fazla sipariş aldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

HMD Global bünyesinde tekrardan sahalara dönmeye hazırlanan Nokia, müthiş bir başlangıca imza atacakmış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve 19 Ocak’ta sadece Çin’de satışa sunulacak olan Nokia 6 kısa süre önce ön siparişe sunulmuştu.

Ön siparişe sunulduktan sadece 1 saat sonra 200.000’den fazla sipariş alan Nokia 6, çıkışına 2 gün kala 1 milyon siparişi geçmeyi başardı.

Nokia 6, 250 Dolardan Satılacak

Şunu dip not olarak belirtelim. Çin’deki ön sipariş sistemi bizdekinden biraz farklı işliyor. Çin’de telefonu ön siparişle satın almanız için ilk önce 10 dolarlık bir kapora veriyorsunuz. Bu sizin isminizin kayıt edilmesini sağlıyor. Böylece ürün çıktığında önceliğiniz oluyor. Dilerseniz ürünü satın almayabilirsiniz. Tabi her halükarda kayıt için verdiğini ücret gidiyor.

Nokia 6, Çin’de 250 dolardan satışa sunulacaktı. Ya da şöyle desek daha doğru olur. Nokia 6’nın Çin parasıyla karşılığı 250 dolara denk geliyordu. Bizim ülkemizle kıyaslarsak Nokia 6’nın 1000 TL civarında bir fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

İşin üzücü kısmı ise Nokia 6’nın şimdilik sadece Çin’de satışa sunulacak olması. Gerçi geniş bir kesim MWC sonrası Nokia 6’nın farklı bir isimle Avrupa’da da satışa sunulacağını iddia ediyor. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK