PAYLAŞ

Nokia’nın önümüzdeki MWC’de tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Nokia 8 tüm hatlarıyla ortaya çıktı. İşte Nokia 8 fiyatı ve özellikleri.

Seneler sonra akıllı telefon pazarına dönecek olan Finli akıllı telefon üreticisi Nokia artık gün sayıyor.  HMD Global bünyesinde Mobil Dünya Kongresi’nde yer alacak olan Nokia’nın yeni amiral gemisi modeli Nokia 8 geçtiğimiz gün Çin’de listelendi. Böylece Nokia 8 fiyatı ve özellikleri de su yüzüne çıkmış oldu.

İlk olarak Nokia 8 özellikleri ile ilgili yazılanlara değinelim. Bilindiği üzere Nokia 8 ile ilgili birçok şey yazılıp çizildi. Genel olarak Nokia 8’in ismi Nokia P1 olarak da ifade edildi. Peki Nokia’nın yeni amiral gemisi ne gibi özelliklere sahip?

Bu konu hakkında birden fazla söylenti var diyebiliriz. Zira kimi çevrelere göre Nokia 8 SD 821 yonga seti 6GB RAM ve 64GB dahili depolama ile gelecek. Kimi çevrelere göreyse SD 821, 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip olacak. Telefonun kamera vb. özellikleri ise çoğu söylenti de benzerlik gösteriyor diyebiliriz.

Çin’de ortaya çıkan Nokia 8 fiyatı göz önüne alınarak, ikinci yazdığımız kısmın daha doğru olduğunu söylemek mümkün.

Zira Çin’de görüntülenen Nokia 8 fiyatı 465 dolar civarında. Bu fiyata Snapdragon 835 yonga seti taşıyan telefonun satılması pek de olası görünmüyor. Yine de Mobil Dünya Kongresi’ni bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK