PAYLAŞ

Nokia‘nın yeni amiral gemisi modeli olacak Nokia 8 hakkında önemli bilgiler sızdırıldı. İşte Nokia 8 özellikleri ve tasarımı.

Nokia 6 ile tekrardan akıllı telefon piyasasına dönüş yapan Nokia eski görkemli günlerine dönemeye çalışıyor.

Nokia, orta segment bir telefon olan Nokia 6 ile geri dönüşünü gerçekleştirmişti. Şimdi ise farklı sınıflarla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nokia’nın yeni gelecek telefonunun ismi hakkında bir çok iddia mevcut. Nokia P1 ismi ortalıkta dolanıyor ama Nokia tüm sportif kameralı modellerinde N ön ismini kullandı. (N82, N8 ve 808PureView)

Bu sebeple yeni gelecek Nokia’nın isminin N8 olması tam isabet olur. Gelen söylentilere göre Nokia N8, 27 Şubat’ta Barselona’da ki düzenlenecek MWC 2017’de tanıtılacak. Tabi bazı kesimler Nokia‘nın N8 ismi yerine sadece 8 rakamını da kullanabileceğini iddia ediyor. Aynı Nokia 6‘da olduğu gibi. Yani Nokia‘nın amiral gemisi modeli Nokia 8 ismi ile de lanse edilebilir.

Nokia N8 Özellikleri ( Nokia 8 Özellikleri )

Sızdırılan bilgilere göre Nokia N8 iki farkı modelle kullanıcıların karşısına çıkacak.
Bu modellerden ilki işlemci olarak Snapdragon 835 kullanacak. 24 MP arka kamera ve 12 MP ön kameraya sahip olacak telefonun depolama alanı ise 64GB veya 128 GB olacak. Tabi  6 GB’lık RAM miktarı ve mevcut olan microSD desteğini de unutmayalım.

İkinci Nokia N8 ise işlemci olarak Snapdragon 821 kullanacak. 4GB Ram bulunan bu varyasyonun kamerasının özellikleri ise henüz belli değil. Bu modelin fiyatı da diğer modele oranla  daha ucuz olacak.

Ayrıca Nokia 8 özellikleri ve tasarımına ait detayları aşağıdaki videodan da görebilirsiniz. Bu video Nokia 8‘in bahsi geçen iki modelinin kamera karşılaştırmasına ait. Video sayesinde Nokia‘nın yeni amiral gemisi modelinin tasarımını da görmüş oluyoruz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK