PAYLAŞ

Efsane sahalara geri dönüyor. Agresif fiyat politikasıyla pazara dönecek olan Finli üreticinin yeni telefonu sızdırıldı. İşte Nokia E1 özellikleri ve fiyatı!

HMD Global bünyesinde cep telefonu pazarına geri dönmeye hazırlanan Nokia’nın 2017 boyunca 6-7 modeli satışa sunması bekleniyor. Bu telefonlardan birinin amiral gemisi seviyesinde olmasına kesin gözüyle bakılırken, diğer telefonların ise giriş ve orta segmente hitap eden modeller olacağı tahmin ediliyor.

Agresif bir fiyat politikası güderek, akıllı telefon pazarındaki payını ilk seneden arttırmayı planlayan Nokia’nın giriş-orta segmente hitap eden yeni modeli Nokia E1 ortaya çıktı.

Nokia E1 özellikleri baz alındığında çok güçlü bir telefon gibi görünmese de fiyatına oranla son derece iyi bir sisteme sahip.

Nokia E1 Özellikleri Fiyatına Göre İyi

720p çözünürlüğünde 5.2 inçlik bir ekranla gelmesi beklenilen Nokia E1, gücünü ise Snapdragon 425’ten alacak. GPU tarafında Adreno 308’den faydalanacak olan telefonun RAM’i ise 2GB. 16 GB dahili depolama alanına sahip olan Nokia E1’de 13 MP’lik ana kameraya 5 MP’lik selfie kamerası eşlik edecek.

Kutudan ilk çıktığında Android 7.0 Nougat ile çalışması beklenilen Nokia E1’in fiyatı da son derece uygun diyebiliriz. Nokia E1 fiyatı şu an için 150 dolar olarak lanse ediliyor. Tabi bu durumun şu anda bir söylentiden ibaret olduğunu da belirtelim.

Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Nokia’nın bu agresif fiyat politikasıyla, pazardaki payını hızla arttıracağını söylemek mümkün. Zira Nokia D1C için de benzer fiyatlardan bahsediliyordu. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK