PAYLAŞ

Nokia’nın MWC 2017’de tanıtması planlanan yeni amiral gemisi modeli Nokia P1 hakkında bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Şu aralar teknoloji gündeminin en önemli başlıklarından birisi de Nokia’nın MWC 2017’de tanıtacağı telefonlar diyebiliriz. HMD Global bünyesinde tekrardan pazara dönen Nokia, şu ana kadar sadece 1 tane telefon tanıttı.

Fakat Nokia’nın amiral gemisi modeli P1 hakkında uzun süredir bir çok söylenti duyuyoruz. Bu söylentiler Nokia P1 özellikleri ve tasarımı doğrultusunda olsa da, zaman zaman telefonunun isminin P1 yerine Nokia 8 ya da Nokia N8 olabileceğini de işittik. Kısacası bu konu hakkında bile henüz netleşmiş birşey yok.

Tüm bu bilinmezliğe rağmen yine de Nokia P1 (ya da Nokia 8 her ne derseniz) hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Nokia P1 (Ç)Alıntı mı Olacak?

Bu seferki iddia ise tam bir bomba niteliğinde. Eğer bu iddialar doğruysa, Nokia’nın amiral gemisi modelinin tasarım çizgisi de şimdiden kesinleşti diyebiliriz. Söylentilere göre Nokia P1, Sharp’ın geçtiğimiz sene satışa sunduğu Aquos Xx3 isimli modeliyle aynı kasayı kullanacakmış.

Bu iddianın sahibi ise Nokia’nın telefonlarını üretecek olan Foxconn’a yakın bir kaynak. Bilindiği üzere Foxconn geçtiğimiz sene Sharp’ı satın almıştı. Dolayısıyla böyle düşününce, olabilecek birşey gibi duruyor. Fakat yine de Nokia bu şekilde bir hata yapar mı işte orası tartışılır.

Zira yarın satışa sunulacak olan Nokia 6, şimdiden 1 milyondan fazla sipariş almış durumda. Böylesi bir kitleyi, eski bir kasa tasarımıyla kaybetmek istemeyeceklerdir. Tabi yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK