PAYLAŞ

2017’de tekrardan sahalara dönmeye hazırlanan Nokia’nın yeni bir modeli daha internete sızdırıldı. İşte Nokia Pixel özellik ve detayları.

Microsoft ile yaptığı anlaşmanın iptali akabinde sessizliğe gömülen Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia tekrardan sahalara dönmek için gün sayıyor. Barselona’da 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan MWC 2017’de sahne alacak olan Nokia’nın yeni bir modeli daha internete sızdırıldı. İşte yeni Nokia Pixel özellikleri ve detayları.

Nokia Pixel, Geekbench testinde göründü. Tabi telefonun çıkış isminin Pixel olup olmayacağı henüz netlik kazanmış değil. Fakat şu anda Nokia’nın yeni modeli için kullandığı isim bu.

Nokia Pixel Özellikleri

Nokia Pixel özelliklerine geçmeden önce cihazın giriş seviyesinde olduğunu da belirtelim. Tek çekirdek testinde 404, çoklu çekirdek testinde ise 661 puan alan Nokia Pixel, gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 200 yonga setinden alıyor.

nokia-pixel-o%cc%88zellikler

GPU tarafında Adreno 302’den faydalanan Google Pixel’de 1 GB RAM bulunuyor. Quick Charge 3.0 özelliği ile gelecek olan Nokia Pixel kutudan ilk çıktığında ise Android 7.0.1 işletim sistemiyle çalışacak.

Sırada Nokia’nın Amiral Gemisi Modeli Var

Nokia Pixel’in özellikleri göz önüne alındığında giriş segmentinde bir telefondan beklentileri karşılayacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Geriye kalan tek detay, Nokia Pixel’in fiyatı.

Dip not olarak belirtelim. Nokia’nın daha önce sızdırılan D1C modeli orta segmentte bir cihazdı. Şimdi sızdırlan Pixel ise giriş seviyesinde bir cihaz. Nokia’nın MWC 2017’ye kadar, amiral gemisi sınıfında bir cihazı hazır duruma getirmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

BİR CEVAP BIRAK