PAYLAŞ

Şu aralar akıllı telefon pazarının en çok konuşulan isimlerinden olan Nokia’nın yeni projesi ortaya çıktı. Nokia Viki! İşte Nokia Viki hakkındaki detaylar.

Geçtiğimiz günlerde tanıttığı Nokia 6 ile akıllı telefon pazarına resmi olarak dönüş yapan Nokia, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bilindiği üzere Nokia 6 şimdilik, yalnızca Çin’de satışa sunulacak. Bazı kaynaklar Nokia 6’nın bazı ek özelliklerle, farklı bir isim altında Avrupa ve Amerika’da da satışa sunulacağını iddia ediyor. Peki bu ek özellikler ne olacak?

Nokia Viki ile Siri’ye Rakip Olacak

Bu ek özelliklerin başında Nokia’nın üzerinde çalıştığı sesli asistanı Viki geliyor. Nokia’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen Viki geçtiğimiz gün ortaya çıktı. Aynı, Siri, Cortana, Alexa ve Bixby gibi bir yapıya sahip olacağı tahmin edilen Viki, Nokia modellerine özel olacak.

Nokia’nın Viki’yi ne zaman telefonlarına dahil edeceği ise henüz kesinleşmiş değil. Zira bu konuda da çeşitli iddialar bulunuyor. Kimi kesimler Viki’nin Nokia D1C ve Nokia E1 gibi giriş ve orta segment telefonlarda da yer alacağını iddia ederken, kimi kesimler ise bu sesli asistanın sadece Nokia’nın amiral gemisi modeline özel olacağını belirtiyor.

Sonuç olarak ne olursa olsun, Nokia’nın yıllar sonra geri döndüğü akıllı telefon pazarında önemli işler yapmak istediği her halinden belli oluyor.

Takındığı agresif fiyat politikası, her segmente hitap eden model ağacı ve kullanıcıyı yakalamak için hazırlanan ek yazılımlar… Bakalım 2017 Nokia için nasıl geçecek bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK